İLÇE YATIRIMLARIMIZ
HABERLER
14 Şubat 2011 13:00
AK Parti Üsküdar'da kuruldu

AK Parti Üsküdar'da kuruldu

Türkiye’nin ufuklarını aydınlatan AK Parti Güneşi’nin Üsküdar’da doğduğu açıklandı. AK Parti Kurucu üyesi İsmet Uçma, zor şartlarda kurulan AK Parti’nin ülkeyi iyi yerlere taşıdığını söyledi.

İstanbul İl Genel Meclisi AK Parti grubu Şubat ayı geleneksel buluşmasını Üsküdar Belediyesi Sosyal tesislerinde gerçekleştirdi. İl Genel Meclisi’nin hizmetlerinin değerlendirildiği yemekli toplantıya, AK Parti Grup Başkan Vekili Cemal Özdemir, AK Parti Kurucular Kurulu üyesi İsmet Uçma, İl Genel Meclisi Başkanı Hüsamettin Koçak, Başkan vekili Hande Bozatlı, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük, Çatalca Kaymakamı Nevzat Taşdan, İl Genel Meclisi üyeleri, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş, eski Üsküdar İlçe Başkanı Zekeriya Erdim, İl Özel İdaresi bürokratları ve davetliler katıldı.

ÜSKÜDARLILAR SİYASETTE YERİNİ ALDI

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Grup Başkan Vekili Cemal Özdemir, İl Genel Meclisi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.Özdemir, Üsküdar’ın sadece tarihi ve kültürel bir yer olmadığını, Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere, Üsküdarlıların entelektüel birikimi ile de Türk siyasetinde yerini aldığını vurguladı. Özdemir, konuşmasında elim bir hastalık sonucu vefat eden, Üsküdar Eski Belediye Başkanı Mehmet Çakır’a da rahmet diledi.

AK GÜNEŞ ÜSKÜDAR’DA DOĞDU

AK Parti Kurucu Üyesi İsmet Uçma ise, Başbakan Erdoğan’ın selamı ile başladığı konuşmasında, AK Parti’nin kuruluş günlerini anlattı. Uçma, AK Parti’nin Üsküdar’da çok zor şartlarda kurulduğunu, şimdi şakaklarına ve saçlarına ak düşmüş insanların kurduğu bu partinin ülkeyi iyi yerlere taşıdığını, milletimizin üzerine ak günlerin doğmasını sağladıklarını anlattı. Meclis üyemiz Hayrettin Çelik’ten 4. Hezarfen olarak bahseden Uçma, meclis üyelerinden çalışmalarını medeniyetimizin değerleriyle süslemelerini istedi.

İl Genel Meclisi üyesi Hayrettin Şallı ise yaptığı konuşmada, Üsküdar’ın tarihi ve kültürel değerlerini Aziz Mahmud Hüdayi’den İsmet Barutçugil’e kadar Üsküdar’ın yetiştirdiği önemli şahsiyetli anlattı.

MECLİS ESKİ ESERLERİ RESTORE ETTİRDİ

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar’ın geleceğini İl Genel Meclis Üyeleri’nin şekillendirdiğini ve tahsis edilen fonlarla eski eserlerin restorasyonlarında kendilerine büyük katkı sağladıklarını ifade etti. 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ajansı’nın görev süresinin dolmasıyla birlikte İl Özel İdaresi’nin temin edeceği bütçelerle birçok yeni kültürel hizmet yapılacağının altını çizen Mustafa Kara, Belediye olarak gerçekleştirdikleri yatırımların artırılması adına bu bütçelere büyük ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Okunma Sayısı : 1600
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
MESAJ HATTI
İstanbul İl Genel Meclisi AK PARTİ GRUBU
Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No: 46- BEYOĞLU - İSTANBUL
Telefon: (0212) 315 86 00 - Faks: (0212) 221 95 77
Copyright © 2010 akpartiilgenel.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Görsel Tasarım : Capitol Medya - Yazılım : CM Bilişim