İLÇE YATIRIMLARIMIZ

Hüseyin Yürük / İl Genel Meclis Üyesi

Referandumda ‘KAST’ınızı Değiştirin

19 Ağustos 2010 12:42

Hindu toplumunda halkın ‘kast’ şeklinde çeşitli sosyal sınıflara ayrıldığı hepimizce malumdur.

Hindistan’da hayatın her alanında bu düzen hakim. Bu yüzden bireyin hayat hakkı, yaşam alanı doğuştan belli.

Kimin kimle evlenebileceği, hangi mesleği seçebileceği ait olduğu kasta göre şekilleniyor. Herkes ancak kendi kastından biriyle evlenebilir, sadece kendi kastının mesleğini seçebilir.

Üst kasttan olan Hindu ile daha ast kasttan olan Hindu aynı lokantada birlikte yemek yiyemez, üst kasttakiler kirlenmekten korkarlar.

Kastlar içinde bir kimse ne kadar açık tenliyse o kadar üst tabakadan sayılır. En alt tabakadaki Hinduların tapınaklara girmesi kesinlikle yasaktır.

En üst tabaka;Nüfusun çok küçük bir bölümünü teşkil eden Brahmanlardan, subaylardan ve soylulardan oluşur. Brahmanlar kutsal metinleri yazma ve yorumlama imtiyazına sahiptir. Subaylar ise kutsal metinler çerçevesinde sistemi korurlar.

Hindistan’daki seçkinlerin aldıkları karar gereği ‘sadece 1 milyon Hindu’yu eğitim sistemine dahil ettiklerini’ geri kalan vatandaşlara eğitim sunmaya gerek olmadığını düşündüklerini okumuştum.

Seçkinler, aşağı tabakadaki Hinduları ‘ölünce reenkarnasyon olacağı, ne kadar sınıfının kurallarına uyar ve itaat ederse ikinci hayatının o kadar mutlu geçeceğine’ inandırıyorlarmış.

1 milyar 200 milyonluk nüfusuyla dünyanın en kalabalık 2. ülkesi olan Hindistan’ı böylesine küçük bir azınlık kutsal metinlerle ve kast sistemiyle, ‘kuzuların sessizliği’ içinde yönetiyor

………

Hindistan’da adı ve kuralları açıkça konulmuş bu kast sisteminin dikkatlice bakıldığında başka ülkelerde de geçerli olduğu görülüyor.

Zamanın DPT Müsteşarı İlhan Kesici ‘Türkiye’yi yönetmek için 11 bin kişi yeterli’ demişti.

Zamanın Milli Eğitim Müsteşarının ‘Sistem kendini idame ettirecek kadar eleman yetiştirdi. Bundan sonraki hedef yeni nesilleri oyalamak’ dediğini Mehmet Altan’dan dinlemiştim.

Yani Hindistan’daki 1 milyonu eğitme kararının bir değişik tarzı uygulanıyor ülkemizde.

Bizde de üst tabakayı teşkil eden brahmanlar, soylular ve subaylar var. Subaylar Kutsal darbeler yapıyor, brahmanlar kutsal darbe anayasaları hazırlıyor, bunlara kutsal yorumlar getiriyor, bu kutsallarına da asla dokundurmak istemiyorlar.

Halk dokunmak istese tapınak şövalyeleri devreye giriyor.

Eğer kutsal metinlere dokunulursa; kast sistemi bozulacak, ülkenin imtiyazlılar tarafından parsellenmiş refah ve konfor alanlarına, imtiyaz adacıklarına bütün halk katmanları engelsiz girebilecek.

Halbuki şimdi öyle mi?

Brahmanlar, soylular ve subaylar; halkı diledikleri gibi fişliyor, sınıflara ayırıyor, yurtdışına çıkışını havaalanında durdurabiliyor, istediğini istediği gibi cezalandırıyor, mesleğine son veriyor ve buna itiraz hakkı dahi tanımıyor, istediğini kendi yargılıyor, istemediğini başkasına yargılatıyor.

50 milyon seçmenin oylarını istediği zaman 11 kişi yok sayabiliyor, bağımsız yargının 13 bin mensubunu 7 kişiye bağımlı hale getiriyor ve bütün bu yaptıklarına meşruiyet sağlayan darbecilerine dokundurtmuyor.

1950’de Demokrat Parti iktidara gelince Süreyya Plajı’nın halka açılması üzerine Cumhuriyet Gazetesi’nin “Halk denize geldi, vatandaşın keyfi bozuldu” diye manşet attığı bir ülkede yaşıyoruz biz…

İşte bu yüzden Türkiye tarihi bir dönüşümün eşiğinde bekliyor. Bu referandum birçok siyasi sonuç doğuracağı kadar, ülkemizin sosyolojik yapısında da önemli değişiklikler yapacak.

Gizli ellerin kurduğu, brahmanlar tarafından yazılmış, kırmızı kitaplarla tahkim edilmiş kast sistemi kısmen de olsa ortadan kalkacak. Paryalık ve kast sistemini tamamen ortadan kalkması için düğmeye basılacak.

Yeni nesiller küçük ve imtiyazlı bir azınlığın ömür boyu paryalığını yapmaktan artık kurtulacaklar.

 

Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
MESAJ HATTI
İstanbul İl Genel Meclisi AK PARTİ GRUBU
Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No: 46- BEYOĞLU - İSTANBUL
Telefon: (0212) 315 86 00 - Faks: (0212) 221 95 77
Copyright © 2010 akpartiilgenel.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Görsel Tasarım : Capitol Medya - Yazılım : CM Bilişim